Як обрати електросамокат

Електросамокати є універсальним індивідуальним засобом пересування по будь-якій місцевості та в будь-яку погоду. Головне правильно обрати модель та екіпірування.

При виборі варто відштовхуватись від вашого стилю їзди та особливостей місцевості, де плануєте подорожувати. Crosser випускає 3 категорії електросамокатів: міський, кросовер та райдерський.

Електросамокат міський

Електросамокати для міста чудово підходять для постійного пересування містом – на навчання, роботу, зустріч із друзями чи прогулянку. Найпопулярнішими моделями даної серії є самокати NineBot, Xiaomi і Crosser, причому Crosser вигідно відрізняється поєднанням ціна-якість від попередніх марок.


Основні технічні характеристики, на які варто звернути увагу під час вибору міських електросамокатів:

 • Вага. Міські самокати мають масу 10-15 кг. Цього достатньо для того, щоб забезпечити комфортну їзду та можливість легко занести його до приміщення, метро чи скласти вдома.
 • Компактні розміри (1150мм х 430мм х 1140мм) дозволяють зберігати його вдома.
 • М'якість руху забезпечується пневматичними колесами, на відміну самокатів з прокату, де вібрація дуже сильна і відчувається кожна нерівність асфальту.
 • Розмір коліс обов'язково не меньше 10 дюймів. Великі колеса забезпечують не тільки м'яку та комфортну їзду, велику прохідність (по нерівностям, трамвайними коліями тощо), але також і безпеку їзди. Колеса 8,5 дюймів і менше брати не варто - вони підійдуть тільки для пересування очищеним тротуаром навколо будинку.
 • Швидкість міського самокату може досягати до 30-35 км/год, чого цілком вистачає для комфортного пересування містом. Однак, щоб самокат тримав таку швидкість стабільно і долав підйоми до 125 градусів, зверніть увагу, що потужність мотора повинна становити 500-600W. Багато моделей мають потужність 250W-350W - цього недостатньо.
 • Дальність подорожі залежить від типу акумулятора. Зазвичай для міських самокатів це до 30 чи 50 км – такий пробіг забезпечують акумулятори з характеристиками ТТХ 36V 7.5 Ah та 36V 15 Ah.

Моделі, що повністю відповідають необхідним вимогам для міського електросамокату – це Crosser E9 и E9 max.

Електросамокати кроссовер

Категорія електросамокатів кросовер має посилені характеристики і підійде тим, хто збирається подорожувати не тільки трасою, але і грунтовими дорогами, а також виїжджати на великі відстані, наприклад за місто. Вони здатні розвивати більшу швидкість і мають вищий показник дальності подорожі.


Характеристики, на які звернути увагу при виборі:

 • Кліренс вищий, ніж у міських. Що вище кліренс, то легше самокат долає різні перешкоди.
 • Широкі колеса забезпечують комфортний проїзд по будь-якій поверхні (асфальт, трава, грунт, дрібний щебінь і т.д.). Розмір покришки не менше 10 х,2.7 (можуть бути універсальними, які підходять як для асфальту, так і для бездоріжжя).
 • Наявність поворотників та сигналів. Дозволяє пересуватися дорогами.
 • Максимальна швидкість становить від 50 до 70 км/год.
 • Дальність пробігу забезпечують акумулятори, технічні характеристики яких повинні бути не нижчими за 48V 12,5 Ah.
 • Система амортизації встановлена ззаду та спереду – гасить вібрацію, поштовхи, а також удари від підвіски та корпусу.

Найпопулярніші виробники самокатів категорії кросовер - NineBot, Xiaomi та Crosser. Оптимальне поєднання ціни та якості у моделей Crosser

T4, T4 Turbo, T4 Turbo S.

Електросамокат райдерський

Райдерські електросамокати мають найкращі технічні характеристики, підходять для їзди на великі відстані та пересіченою місцевістю. Це електросамокати-всюдиходи, які підійдуть для регіонів з поганими дорогами, поїздок по гірській або лісовій місцевості, а також для любителів екстріму.


При виборі райдерського електросамокату важливі такі характеристики:

 • Повний привід – дозволяє долати будь-які перешкоди та забезпечує комфортну їзду по будь-якій трасі (асфальт, трава, розмита ґрунтовка – не важливо).
 • Висока швидкість до 120 км/год.
 • Дальність поїздки на одному заряді акумулятора становить до 150 км.
 • Повноцінні амортизатори спереду та ззаду, а також мотовилки забезпечують комфортну їзду бездоріжжям.
 • Обладнані додатковим потужним світлом, що дозволяє безпечно пересуватися у темряві.

Популярні райдерські самокати Crosser, DUALTRON, KUGOO. Найдоступніший електросамокат, який має всі перелічені характеристики Crosser Rocket.

Незалежно від того, в якій категорії самокат ви вибрали, подбайте про правильне екіпірування, тоді їздити на ньому можна цілий рік. Це можуть бути спеціальні захисні рукавиці, окуляри, баф, а також інші аксесуари.