Що таке гравійний велосипед і чому він такий популярний

Гравійний велосипед – це універсальний гібрид кількох різновидів, що виключає потребу його власника заводити цілий велопарк.

Хоча велосипед із педальним приводом з'явився півтора століття тому, це не заважає продовжувати його "винаходити" і модифікувати, і цій еволюції не буде кінця. Саме тому кожен інтернет-магазин велосипедів пропонує такий великий вибір різних видів та підвидів. Нині найпоширенішими є три види цього транспортного засобу:

 1. МТБ чи гірські.
 2. Шосейні.
 3. Міські.

Щоб зрозуміти, що таке гравійний велосипед, потрібно розуміти різницю і подібність перерахованих вище різновидів.

Що таке гравел байк і де на ньому їздять

Gravel bike не що інше, як зручна та практична версія комбінації деяких характеристик міського, шосейного та гірського велосипедів.


Гірський призначений для їзди по пересіченій місцевості. Для хорошого зчеплення при їзді бездоріжжям його оснащують широкими покришками із зубастим малюнком протектора. Ще однією особливістю є передатне відношення швидкостей, що дозволяє подолати навіть крутий підйом. 


Шосейний велосипед люблять за відмінний накат, аеродинаміку та легкість. Його особливості: колеса з вузькими покришками і кермо "баран", він же дроп бар. 


Міські моделі призначені для комфортної їзди в межах міста. Вони не мають такої динамічності, як у перших двох. У більшості випадків вони оснащені багажниками та кошиками.


Гравел байк - це золота середина, що поєднує в собі динаміку шосейного велосипеда на дорожньому покритті та можливості гірського на ґрунтових стежках.

Такі моделі, як гравійник Crosser, закривають багато потреб їзди в різній місцевості. Ви можете і гнати на великій швидкості дорогами, не особливо поступаючись шосейним велосипедам, і їхати пересіченою місцевістю, не набагато гірше вузькоспеціалізованих МТБ, і поїхати в тріп за місто або на кілька днів, як на турингу. І найголовніше, що у вас буде комфортна посадка, яка дозволить довгий час крутити педалі!

Для чого потрібен гравійний велосипед: особливості та історія появи

Історія гравел велосипеда починається з 1988-1994 років, коли з'явилися схожі на сучасний аналог моделі з 28" колесами. На них можна було поставити покришки шириною 38-42 мм. Позиціонували ці транспортні засоби do-it-all і використовували їх:

 • для турингу;
 • для міського переміщення;
 • для їзди дикими стежками. 

Найперший "офіційний" гравійник - це модель Warbird від Salsa Cycles, компанії з Міннесоти, США.


Переосмисливши геометрію велосипеда, вони надали моделі гравійника сучасних обрисів і зробили:

 • довшу колісну базу;
 • нижчу каретку;
 • широкий кліренс між пір'ям;
 • дискові гальма;
 • вищу рульову трубу;
 • кермо "баран" з меншим дропом;
 • більш коротку верхню трубу, щоб велосипедист міг прийняти вертикальніше положення.

Таким чином, з моделі Warbird на світ з'явився клас гравійних велосипедів, які відтоді стали надзвичайно популярними. На сьогоднішній день у гравійнику є багато кріплень для фляг, багажників та іншого навісного обладнання, корисного для заїздів на довгі дистанції.