Як обрати гірський велосипед?

Перед покупкою гірського велосипеда необхідно визначитися з основними моментами, які вплинуть на основні критерії вибору. Гірські велосипеди повинні мати відмінну маневреність для проходження по крутих і вузьких схилах, а також мати надійні та ефективні гальма, що дозволяють утримати його на спусках і швидко зупинити в будь-якій ситуації.

Де збраєтесь кататися?!

Велосипед обирають залежно від кількості кілометрів, які ви збираєтеся проїжджати, а також фізичної підготовки та особливостей траси:

  • Крос-кантрі підійде тим, хто любить кататися по пересіченій місцевості на великі відстані.
  • Даунхілл мають вузьку спеціалізацію та чудово зарекомендували себе при спусках з гір та пагорбів.
  • Найнер – має збільшений діаметр коліс, що сприяє стійкості, гарному зчепленню з дорогою та зменшенню ковзання. 

Чим складніший ландшафт місцевості, на якій ви збираєтеся кататися, тим більше вимог має бути до характеристик велосипеда.

Рама, навіска, колеса

Розмір рами необхідно вибирати відповідно до свого зросту. Хардтейл (жорстка рама) дозволяє легше крутити педалі, дає хорошу прохідність по багнюці, проте зовсім не гасить нерівності траси. Підвіс (рама з пружиною) амортизує всі нерівності, підходить для тих, хто має проблеми із суглобами, але за вартістю виходить дещо дорожчим.

При виготовленні рами оптимальним матеріалом є алюмінієвий сплав 6061. Він відрізняється малою вагою та міцністю, що дозволяє витримувати високі навантаження. Рами з алюмінієвого сплаву широко представлені у велосипедах Crosser (моделі Solo, Jazz, Pioner та ін.). Для тих, хто катається на професійному рівні та враховує кожен грам ваги, є варіанти із вуглецевого волокна.

Класичний діаметр коліс-26", але є також моделі з 29", які широко представлені серед доступних і надійних велосипедів від ТМ Crosser (Jazz 29"). У виборі розміру коліс роль відіграє не тільки ваше зростання, але також улюблені типи трас:

  • Діаметр 26″ підійде для звивистих доріжок, має хорошу маневреність і підходить для велосипедистів будь-якої статури.
  • Колеса 29" діаметра дадуть більше накату і швидкості. Підійдуть людям високого зросту і хорошої фізичної форми, тому що мають більшу вагу.

Відразу при покупці звертайте увагу на навішування – це дозволить уникнути регулярних ремонтів. У нашому магазині представлений широкий асортимент моделей з якісними перемикачами від світових виробників (SHIMANO, LTWOO), надійними амортизаційними вилками та ефективними гальмами, механічними та гідравлічними. При високій якості комплектуючих та надійній фабричній збірці наші велосипеди можуть похвалитися доступними цінами та широким асортиментом модифікацій, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного клієнта.

Гальма и кількість швидкостей

Надійна гальмівна система в гірських велосипедах є запорукою безпечної їзди, тому даному елементу необхідно приділити особливу увагу. Є такі види гальм:

  • Обідні – підходять для спокійної їзди по пологих пагорбах, але не підходять для крутих гірських спусків. Вони дозволяють легко контролювати знос і проводити заміну.
  • Дискові гальма ідеальні для гірської місцевості, мають незначний гальмівний шлях і швидше відгукуються на натискання ручки. Представлені в механічному та гідравлічному виконанні.
  • Крім якісних гальм, гірський велосипед повинен мати хороший діапазон швидкостей, що дозволяє швидко підлаштовувати транспортний засіб під звичний стиль їзди та знизити фізичне навантаження на різних ділянках траси. Кількість передач варіюється від 7 до 27.


Ще один важливий фактор – зручність велосипедиста. У сучасних моделях практично всі параметри можна налаштувати під себе, що гарантує комфорт та задоволення від поїздки.

Однозначно при виборі велосипеда варто орієнтуватися на кращі опції і, якщо це ваша перша покупка, звернутися за консультацією до професіоналів. Співробітники інтернет-магазину Crosser - це не просто продавці, кожен з них - затятий велосипедист, який знає все про будь-яку з представлених у каталозі моделей і допоможе обрати оптимальний варіант незалежно від бюджету та бажаних переваг.